Strzykawki I Igły


Zawiera również tabele wyboru, które pomogą Ci dobrać końcówki strzykawek, takie jak igły cementowe i końcówki luer. Strzykawki jednorazowego wykorzystywania mogą być zbudowane z 2 lub trzech elementów, wraz z wyłączeniem igły. Trzyczęściowe strzykawki składają się z tłoka, gumowej nasadki z uszczelką tłoka oraz przezroczystego cylindra z podziałką.

Używaj tych całkowicie plastikowych jednorazowych strzykawek do dozowania małych ilości płynów albo do filtrowania ciśnieniowego przez nasze filtry strzykawkowe. Przeczytaj się, w jaki środek firma BD może wspomóc w zapobieganiu zranieniom spowodowanym ukłuciem dzięki gamie bezpiecznych igieł i strzykawek.

 

 Prekolumbijscy rdzenni Amerykanie stworzyli przedwczesne igły i strzykawki do odwiedzenia zastrzyków podskórnych, używając „pustych kości ptaków i pęcherzy małych zwierząt”. Igła dzierży 30 mm długości i jest wkręcana, co gwarantuje łatwą wymianę. Standardowa końcówka igły ogólnego przeznaczenia dowieziona z wieloma strzykawkami wówczas końcówka ukośna 20 °. To preferowana opcja do ręcznego wstrzyknięcia, gdy przekłucie przegrody dokładnie w tym samym miejscu jest zawiłe.

Akcent kciuka znajdujący się dzięki drugim końcu tłoka od końcówki tłoka lub pierścienia uszczelniającego. Użytkownik lub zarządca naciska kciuk, aby wypuścić roztwór irygacyjny z cylindra strzykawki. W przypadku tychże urządzeń najczęściej stosuje się irygację ran w celu oczyszczenia i oczyszczenia rany. Strzykawki używane do irygacji mają zwykle rozmiar od momentu 50 do 70 ml. Z tych powodów strzykawki ze stali nierdzewnej są zwykle używane wyłącznie w zastosowaniach wysokociśnieniowych. 

Szklane strzykawki są najczęściej używane w pompach strzykawkowych. Są dostępne w różnych rozmiarach, w poniższym o objętościach mikrolitrowych, umożliwiając eksperymenty z niesłychanie małymi objętościami wtrysku. 

Na ogół mają małe błędy objętości (zwykle ~ 1%) jak i również dlatego są idealne do odwiedzenia pracy z dużą dokładnością. Dodatkowo szklane strzykawki posiadają wysoką barierę gazową, która to jest dobra w zastosowaniach wrażliwych na tlen jednej. Strzykawki Hamiltona są robione z dokładnością do ± 1% objętości nominalnej iz dokładnością do 1%, mierzoną przy 80% całkowitej objętości skali.

 

 Wstrzyknięcia insuliny i tuberkuliny zwykle mieszczą mniejsze kombinacje. Nacisk kciuka to punkt nacisku na tłok, gdzie kciuk naciska, aby wypchnąć lek z cylindra, przez igłę jak i również do pacjenta. Cylinder strzykawki jest wydrążonym cylindrem, który to wypełnia się lekiem, zaś następnie wypycha lek do pacjenta.

Końcówka skośna została konstruowana tak, aby zapewnić maksymalną penetrację przegrody i zapobieganie jej korozji. Strzykawki bez zabezpieczeń kosztują 0, 03–0, 04 USD, jeśli zostały zamówione przez agencję ONZ dla kraju rozwijającego się. Nowe „inteligentne” strzykawki kosztują co najmniej dwa razy tyle. WHO wzywa darczyńców do wspierania przejścia na ów urządzenia, przewidując, że ceny będą spadać z czasem wspólnie ze wzrostem popytu. Dwuczęściowe strzykawki jednorazowe Chirana wyjąwszy i z igłą są wykonane z polipropylenu / polietylenu i nie mieszczą gumy. Nie zawierają pirogenów, lateksu, DEHP, PVC i są nietoksyczne. Strzykawka wraz z igłą jest dostępna przy innych kombinacjach igieł.

Najczęściej stosowanym płynem do odwiedzenia irygacji są roztwory soli fizjologicznej, a następnie aminoglikozydy, antybiotyki, kortykosteroidy i roztwory epinefryny zwężające naczynia krwionośne. Nawadnianie obejmuje dwa indywidualne etapy - wyciąganie i wyrzucanie. Użytkownik pobiera roztwór, a następnie wyrzuca jego do anchem plus i ich łaźnie obszar do nawadniania. Mniejsze kombinacje igieł strzykawek często mają igłę trwale przymocowaną do strzykawki. Czasami nazywana integralną igłą, wydaje się być łatwa używaniu i łatwa do usunięcia.

Dwuczęściowe strzykawki zawierają tylko tłok jak i również cylinder bez oddzielnej gumowej nasadki tłoka. Konwencjonalne jednorazowe strzykawki dostępne bez dołączonej igły. Strzykawki BD istnieją dostępne z różnymi końcówkami i mogą być wyposażone po igłę konwencjonalną lub pewną.

Konstrukcja naszych wymiarów cylindra i tłoka umożliwia wysoki poziom dokładności i precyzji. Polecany przewodnik do pobrania - strzykawki i igły laboratoryjne Poradnik odnośnie do strzykawek i igieł zawiera szczegółowe informacje odnośnie pełnego asortymentu strzykawek i igieł firmy Hamilton Company. Do wglądu jest wszystko, od czasu czyszczenia i konserwacji zapobiegawczej po numery poszczególnych części.